top of page

ÇOCUKLAR İÇİN KOÇLUK...

Ebeveynlerin en büyük dertlerinden bir tanesi çocuklarıyla kaliteli zaman geçiremiyor olmak…

Peki, hem çocuğunuzla kaliteli ve eğlenceli zaman geçirebileceğiniz hem de koçluk yaklaşımıyla onun bütünsel gelişimini destekleyebileceğiniz bir yol bulsaydınız?

Harika olurdu değil mi? :)

İyi haber böyle bir yol var. :)

Şimdi “5-12 yaş Çocuk Koçluğu Oyun Araçları”yla tanışma zamanı…

Çocuk Koçluğu Oyun Araçları;

 • Koçluk teknik ve yöntemleri ile tasarlanmış oyunlardır.

 • Çocukların merak  ve öğrenme duygusunu tetikler, araştırmacı ruhu teşvik eder ve cesaretlendirir.

 • Anne-babalara, çocuklarla güçlü iletişim kurma konusunda uygulanabilir fırsatlar verir.

 • Çocuğa; eğlenerek öğrenme, keşfetme ve ilerleme fırsatı sunar.

Çocuk Koçluğu Oyun Araçları,

 • Çocuğa oyun yoluyla sevgi, barış, dürüstlük, adalet vb. evrensel değerlerle düşünebilme, hedef bilinci, kendini ve hayatını yönetebilme farkındalığını kazandırmayı,

 • Sorumluluk ve inisiyatif almak konusunda kendini kontrol eden, kendi ayakları üzerinde duran özgüvenli bireylerin gelişimine katkı sağlamayı,

 • Akli melekelerini doğru kullanan, çözüme odaklanan, şu an ve gelecek için harekete geçebilen “vizyoner” bireylerin gelişimine destek olmayı,

 • Aile iletişiminde oyun yoluyla sevgi, iletişim, paylaşım köprüsü kurmayı,

 • Eğitim alanında öğrenmeyi, öğretmeyi ve araştırmacı ruhu geliştirmeyi

...amaçlar.

“Çocuk oyunları, hayatın bir çekirdeğidir. Bütün insanlar orada gelişir, büyür. İnsanın en güzel ve en olumlu yetenekleri orada yükselir. ” 

 

Friedrich Fröbel

Koçlar, size ne yapmanız gerektiğini söylemezler.

Onların "doğru cevapları" yoktur.

Aksine size, "sizin için"  doğru olan cevapları bulmanız konusunda destek olurlar.

Koçluk Oyunları Ne Kazandırır?

Sevgi ile İletişim, içinde sevgi dolu iletişim barındıran Koçluk Oyunları, oyunlarla sevgi iletişimidir.

 

Biz Bilinci, bireyleri farklılıklarından dolayı yargılamadan kucaklamaktır. Bireyi insanlık ailesinin bir ferdi olarak kabul etmektir. Koçluk Oyunları, oyunlarla biz bilincini yüceltir ve kutlar.

 

Keşfetmek, var olana ve varlığa keşif dolu gözlerle bakabilmektir. Koçluk Oyunlarıyla çocuk kendini, duyguları ve çevresini anlamlı bir şekilde keşfeder.

Öğrenmek, yaşanan deneyimlerin kalıcı bilgiye dönüşümüdür. Koçluk Oyunları, oyunlarla öğrenmektir.

Paylaşmak, sahip olduğumuz maddi ve manevi varlığı ihtiyaç oranında vermektir, almaktır. Koçluk Oyunları, çocuklara sevgiyle paylaşmayı öğretir.

 

Yenilenmek/Güncellenmek, ileriye doğru yol almaktır. Koçluk oyunları, çocuklar ileriye ve geleceğe yol alırken onlara yol arkadaşlığı yapmanıza destek olur.

 

Vizyonerlik;  geleceği ön görebilmek, yapılandırabilmek, gelecek mühendisi olarak yeni ve dinamik bir gelecek inşa etmektir. Koçluk Oyunları, oyunlarla çocuklardaki yaratıcı zekâyı devreye sokar. Çocukları; vizyoner çocuk, vizyoner öğrenci, vizyoner lider olabilmesi için cesaretlendirir ve destekler.

 

Sistem Lideri, kendi zihin-beden-ruh sisteminin farkında olan ve olağanüstü bu sistemi yönetebilen bireydir. Koçluk Oyunları, kişiyi kendi sisteminin lideri olması için destekler.

 

ÖZ’e Saygı; bireyin sonsuz potansiyeline, ÖZ varlığına, yaratıcı zekâsına duyulan derin saygı ve sevgidir. Koçluk Oyunları, bireyin içindeki deha özelliklerini, devasa potansiyelini hayata yansıtmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Barış/Bütünlük Bilinci; bireyin, dünyanın, doğanın ve kâinatın bütünsel bir zekânın parçası olduğunu bilme halidir. Koçluk Oyunları; bireyin dünyayla, doğayla bir bütün olabilmesi, barış içinde iletişimle bu bütünlüğü sağlayabilmesi için tasarlanmıştır.

Oyun, görünüşte akla uymaz ama çocuk oyunla akıllanır.

 

Mevlana

Çözüme Odaklan Oyunu

10 yaş ve üzeri gençlerle oynanabilir. Bu oyun, çocukların kendilerini keşfetmelerini ve kendi güçlerinin farkına varmalarını sağlar. Çocukların duygusal zeka gelişimini ve hayal gücünü destekler. Çocuklara çözüm odaklı bakış açısı ve sorumluluk bilinci kazandırır.

Pozitif Kaynaklar Oyunu

10 yaş ve üzeri gençlerle oynanabilir. Bu oyun, çocukların pozitif içsel kaynaklarını fark etmelerini ve bu kaynaklara odaklanmalarını sağlar. Çocukların hedef odaklı dikkat ve konsantrasyon geliştirmesine destek olur. Tanımlanmış hedefler doğrultusunda beyni çözüm odaklı kullanma becerisi kazandırır.

A Planı Oyunu

10 yaş ve üzeri gençlerle oynanabilir. Bu oyun çocuklara; hedef belirleme,  belirlenen hedefe odaklanma, hedef doğrultusunda plan ve strateji geliştirme, alternatif çözüm yolları üretme, analiz etme becerileri kazandırır.

Etkin Beyin Oyunu

5 yaş ve üzeri çocuklarla oynanabilir. Bu oyun, çocukların sağ ve sol beyni aktif kullanmalarını sağlayarak beyin gelişimini destekler. Çocuklara stratejik ve yaratıcı düşünme becerisi, dikkat ve konsantrasyon becerisi ve pozitif düşünme alışkanlığı kazandırır. Çocukların akılcı bakış açısı geliştirmesine yardımcı olur.

Çocuğuna Koçluk Yap Oyunu

5 yaş ve üzeri çocuklarla oynanabilir. Bu oyun; çocuklara soyut düşünebilme, duyguları tanımlama ve anlama, problem çözme, yaratıcı düşünme, yargılamadan yaşama ve mutlu olma becerisi kazandırır. Çocukların analitik, sosyal ve duygusal zeka gelişimine katkı sağlar.

"Oyun hayata hazırlıktır."

Karl Groos

Koçluk Oyunlarıyla çocuklarınızı hayata hazırlayın.

Bilmeniz Gerekenler:

 • Koçluk Oyun Araçları, Aurum Era Yetkinlik Enstitüsü tarafından geliştirilmiştir.

 • Koçluk Oyun Araçları, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından CCE programları kapsamında onaylanmıştır.

 • Koçluk Oyun Araçları, koçluk yaklaşımıyla geliştirilen özel oyunlar olduğu için bu oyunları sadece "Koçluk Oyun Araçları Eğitmeni" tarafından düzenlenen atölyelere katılan ebeveynler temin edebilmektedir.

 • Koçluk Oyun Araçlarını satın almak istemeyen veya çocuğuyla oyun oynamak için yeterli zamanı olmayan ebeveynler, ihtiyaca göre özel olarak hazırlanan koçluk paketlerini talep edebilirler.

 • Görüşmeler ICF Etik Kuralları çerçevesinde gerçekleşmekte olup, gizlilik esastır.

​Daha detaylı bilgi almak veya merak ettiklerinizi sormak için telefon veya mail yoluyla bana ulaşın.

bottom of page